NOC MUZEÓW 2015

Krótka fotorelacja z Nocy Muzeów 2015 w Skarbie.

Gościliśmy około 100 osób! Dziękujemy za tak liczne przybycie!

W trakcie trwania imprezy odwiedzający mogli min. prócz oglądania wystaw zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem wojsk niemieckich. Dzieci miały okazję bliżej zapoznać się ze zwyczajami nietoperzy i stworzyć papierowe zwierzątka. Słuchacze mogli poznać problem życia kulturalnego w obozach koncentracyjnych, a dzięki uprzejmości Dominika Wołyńskiego zobaczyć także wyjątkowe egzemplarze sztuki obozowej z terenów Polic.

Dziękujemy raz jeszcze za współpracę i udostępnienie tak ciekawych materiałów!

Ekipa z Centrum Nurkowego Atlantyda przedstawiła film, który został przez nich zmontowany po ostatnich zejściach podwodnych na terenie byłej fabryki benzyny syntetycznej. Dawid i Natalia odkryli przed nami tajemnice zalanych pomieszczeń i szykują się do kolejnych wypraw. Dziękujemy za owocną współpracę i cieszymy się z kolejnych, wspólnie planowanych przedsięwzięć. Chętnych do obejrzenia nagrań zapraszamy do muzeum!

Na zakończenie odbył się jak co rok nocny rajd z pochodniami na teren fabryki. W sobotę uczestniczyło w nim ponad 70 osób! W trakcie Nocy Muzeów dla zwiedzających udostępniono sale muzealne oraz podziemny schron, można było także skorzystać z paleniska.